Australia Skybury Red Bourbon

Čokoláda 50g ZDARMA – Děkujeme!
12.4.2021
Costa Rica Catuai Rojo Santa Rosa 1900
8.6.2021

Australia Skybury Red Bourbon

199,00 1 990,00  s DPH

Silná káva s líškooříškovou chutí. Proces dvojitého praní přeměňuje kávová zrnka v exkluzivní záležitost a proto patří tato káva k celosvětově nejlépe hodnoceným.

Zrušit výběr
Katalogové číslo: - Kategorie:

Oblast úrodných plošin kolem Athertonu je známa zejména díky rodeu a také zpracování tabáku.  Počátkem 20. století se zde vypěstovalo značné množství kávy, ale díky ekonomické situaci a klimatické změně se od pěstování upustilo.  Teprve v 70. letech minulého století se s pěstováním opět začalo. Mimojiné právě i na plantážích farmy Skybury, která je situována blízko Mareeby v severní části Queenslandu.
Charakter a chuť místní produkce je pro opravdové milovníky kávy! Jemná, lehká chuť je doprovázena příjemnou kořenitostí.  Ve srovnání s ostatními má Skybury káva nižší obsah kofeinu. Káva je pěstována v rodinném podniku, v nadmořské výšce 550-600 m. Na plantážích Skybury (mimojiné nejstarších v Austrálii) je káva nejen kultivována, ale rovnou i ošetřena a zpracována.  Původně se zde pěstovala hlavně arabika odrůdy typica, ale později se přešlo na pěstování arabiky druhu bourbon, která je odolnější.  Roční produkce této plantáže dosahuje 150 tun zelené kávy, což je umožněno propracovaný systémem závlah a zmechanizovanou sklizní, selekcí i procesem sušení.

Celý příběh kávy:
Australia Skybury Red Bourbon

Hmotnost -
Mletí

zrnková, espresso, mokka, french press, turek, džezva, aeropress, vakuum pot

Sáček

100g, 250g, 500g, 1000g

0