Čokoláda 50g ZDARMA – Děkujeme!
12.4.2021
Zelená káva India Robusta Coffee, Monsooned, AA
26.5.2021

Congo Kawa Kabuya

69,00 660,00  s DPH

Káva sušená sluncem a pocházející z domova horských goril je charakteristická nízkou aciditou, tóny černého čaje, šípku a angreštu.

Zrušit výběr
Katalogové číslo: - Kategorie:

Pro demokratickou republiku Kongo býval kávový průmysl velmi významný. V důsledku občanské války a politické nestability však téměř vymizel. Díky mezinárodní podpoře a spolupráci se však původní družstva, sdružující malé farmáře, začala pomalu oživovat. Kongoleská výběrová káva Kivu je pěstována v několika družstvech, která sdružují malé farmáře z provincií severní a jižní oblasti Kivu. Družstvo Kawa Kabuya produkuje kávu zpracovanou mokrou metodou a metodou honey – po mokrém zpracování následuje sušení kávových zrn se zbytky dužiny na slunci, na speciálních vyvýšených plochách (tzv. africká lůžka).
Káva kvalitativně označovaná Kivu-3 je pěstována u jezera Eduard, blízko národního parku Virunga, který tvoří deštný prales a je domovem horských goril. Kawa Kabuya funguje teprve pár let a přesto vyváží 14 kontejnerů kávy ročně. Již během 4. roku své existence vyhrálo 3 x národní kolo soutěže Taste of Harvest, kterou pořádá africká kávová asociace.

Celý příběh kávy:
Congo Kawa kabuya

Hmotnost -
Mletí

zrnková, espresso, mokka, french press, turek, džezva, aeropress, vakuum pot

Sáček

100g, 250g, 500g, 1000g

4