Costa Rica Catuai Rojo Santa Rosa 1900

Australia Skybury Red Bourbon
8.6.2021
Drahonické florentýnky 80g
8.6.2021

Costa Rica Catuai Rojo Santa Rosa 1900

105,00 990,00  s DPH

Pikantní káva z vysokohorských plantáží. Proces dvojitého praní vytváří unikátní květinový šálek s příjemnou kyselinkou a tóny černého čaje, melasy a švestek.

Zrušit výběr
Katalogové číslo: - Kategorie:

Costa Rica se pyšní hned osmi oblastmi, kde se pěstuje káva, a z nich nejznámější je Tarrazú.  Jde o region s bujnou vegetací, exotickým ptactvem a dechberoucími výhledy.  Především však je Tarrazú ideálním regionem pro pěstování kávy arabica.  Vysoké nadmořské výšky a sedimentární skladba půdy přeje hladké a jemné kyselosti, pro kterou je arabica známa.
Santa Rosa 1900 je společnost vlastněná rodinou Vargas(ových), což je rozvětvená rodina s dalekosáhlou kávovou tradicí.  Don Efrain Naranjo začal podnikat v roce 2009.  Brzy do podnikání zapojil své rodiče, ženu a dospělé děti, s nimiž všemi sdílel lásku ke kávě.  Jen několik málo farem dnes funguje pod označením Santa Rosa 1900, ale každá z nich je oddána produkci vysoce kvalitní kávy.  Název značky vyjadřuje vděk plodné půdě města Santa Rosa.  Číslovka „1900“ odkazuje na průměrnou nadmořskou výšku farem 1900 m, která poskytuje nejideálnější podmínky k pěstování vybrané kávy.  Vargasovi si velmi zakládají na přesném původu svých zrnek, stejně jako na ochranu životního prostředí, ve kterém se nachází jejich farmy.
Kromě vysoké nadmořské výšky jsou farmy Santa Rosa požehnány i optimálním klimatem, který umožňuje pěstování široké druhové škály.  CATUAÍ ROJO je jedním z nich.  Tato unikátní mikrošarže prošla procesem dvojitého mokrého praní. Celá výroba začíná dobou 24 hodin, kdy se kávové třešně nechají odpočinout v tancích a teprve poté se odstraní slupka a začne se prací proces.  Následně se zrnka nechají ponořená ve vodě v jiném tanku, po dobu dalších 24 hodin.  V této fázi nepřekročí teplota rozmezí 10-14 stupňů Celsia. A konečně pak jsou zrnka vysoušena na slunci, rozložená na afrických zvýšených lůžkách, po dobu 9 dnů, čímž je detailně monitorovaný proces výroby dokončen.  Výsledkem je unikátní šálek spojující chuť černého čaje, javorového sirupu a švestek.

Celý příběh kávy:
Costa Rica Catuai Rojo Santa Rosa 1900

Hmotnost -
Mletí

zrnková, espresso, mokka, french press, turek, džezva, aeropress, vakuum pot

Sáček

100g, 250g, 500g, 1000g

0