Jamaica Blue Mountain

Jutový pytel od zelené kávy
17.4.2018
Papua New Guinea Sigri AA
22.5.2018

Jamaica Blue Mountain

359.003,590.00 s DPH

Tak uchvacující, že podobnou na světě jinde nenajdete. Slavná Jamaica Blue Mountain rozhodně dostojí své pověsti a přinese vám skvělý šálek!

Zrušit výběr
Katalogové číslo: KSA100-14-2 Kategorie:

Tak uchvacující, že podobnou na světě jinde nenajdete. Blue Mountains ve východní části Jamajky voní po květinách, ovoci i bylinách. Silně a podmanivě. Proto je také káva, která v oblasti vyrůstá na úrodné vulkanické půdě s pravidelnými srážkami a především v ostrovním podnebí zahaleným mlhou a mraky, kryjící kávu před slunečním žárem, naprosto fantastická. Nejen velká zrna, ale především dokonalá a jedinečná chuť i vůně stojí za celosvětovým úspěchem. Tato zrnka pocházejí z produkce Gold Cup Estate.

Pěstuje se v oblastech s nadmořskou výškou okolo 2000 metrů a typická jsou pro ni větší zrna tmavě modrozelené barvy. Téměř veškerá produkce této kávy končí na japonském trhu, kde je mezi milovníky kávy velmi vyhledávaným druhem.

Aby se káva mohla nazývat Blue Mountain Jamaica (JBM), musí vyrůstat ve výškách do 1800 m v Portlandských osadách St. Andrew, St. Mary a St. Thomas zahrnujících oblast o rozloze 6000 ha. Kávové plantáže v horách Blue Mountain jsou charakteristické malými holdingy o rozloze do 4 ha, ale jsou zde i firmy o rozloze až 70 ha. Nachází se zde okolo 25 000 drobných pěstitelů. Ve skutečnosti je oblast, kde se káva pěstuje, relativně malá a exportní roční produkce činící mezi 1000-1350 t je ve srovnání se světovými standardy nepatrná; rovna např. 0,1 % kolumbijské roční produkce aneb 3 hodinám kolumbijské produkce kávy.

Nedostatek a exkluzivitu kávy podtrhuje fakt, že káva JBM je ve skutečnosti jedinou kávou na světě balenou do dřevěných sudů oproti běžně používaným jutovým pytlům.

Balení

100g, 250g, 500g, 1000g

Mletí

zrnková, espresso, mokka, french press, turek, džezva, aeropress, vakuum pot

0