Dobrý spánek 10g

Průduškový 10g
5.3.2018
Earl Grey 10g
5.3.2018

Dobrý spánek 10g

6.10 s DPH

Čajová směs vychází tradičních receptů lidové medicíny, z bylin, které se dodnes užívají při lehčí nespavosti a neklidu. Některé z užitých bylin jsou součástí různých lékových forem sedativ.

Katalogové číslo: DOBRPS Kategorie:

Složení:  Meduňka nať , mateřídouška nať, heřmánek květ, třezalka nať, pomeranč květ, kozlík kořen , chmelové šištice

Hlavní účinnou látkou v této směsi  jsou éterické oleje. V meduňce jde především geraniol a nerol, který má uklidňující protikřečové a antibakteriální účinky. Droga se podává v případě lehčích nespavostí. Heřmánek obsahuje 2 typy éterických olejů a uvádí se, že přípravky z heřmánku působí protizánětlivě, protikřečově, uklidňují, povzbuzují  látkovou výměnu, působí antibakteriálně a deodoračně.  Třezalka se v lidovém léčitelství používá k podpůrné léčbě neklidu nervového původu a při poruchách spánku. Třezalku obsahují četné přípravky k léčení lehkých až středně těžkých depresivních stavů. Účinnost při těchto indikacích byla při dostatečně vysokých dávkách vysoce kvalitních přípravků prokázána.  Kozlíkový kořen je jeden z nejčastěji používaných rostlinných uklidňujících prostředků. Podává se při stavech neklidu a poruchách usínání. Podává se většinou ve směsích s jinými drogami podobných účinků.

 Dávkování a způsob použití:

1-2 čajové lžičky přelijeme ¼ l vroucí vody a necháme  3 – 5 min. odstát.  Nálev připravujeme vždy čerstvý, pijeme 1x denně, nejlépe půl hodiny před spaním.  Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Dobrý spánek 10g”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *